Wskazówki do CV

Wskazówki do CV

Pole pod imieniem i nazwiskiem: 

Wpisz konkretnie sformułowane podsumowanie, profil lub cel zawodowy. Przedstaw umiejętności, osiągnięcia, doświadczenie czy plany zawodowe ważne z perspektywy oferty pracy. Możesz napisać czym się wyróżniasz lub co jest Twoją mocną stroną. Opis powinien być krótki (3-5 zdań) i dobrze, by zawierał słowa klucze z danej branży.  

Kontakt:  

Wpisz adres e-mail i numer telefonu do kontaktu z pracodawcą. Najlepiej, aby adres e-mail zawierał Twoje imię i nazwisko. Opcjonalnie wpisz miejsce zamieszkania. Podziel się profilami w mediach społecznościowych wtedy, gdy są profesjonalne i dotyczą życia zawodowego. Tutaj możesz dodać także link do portfolio, gdy jest potrzebne podczas aplikowania na dane stanowisko. 

Edukacja:  

Wpisz uczelnię i kierunek studiów. Możesz wpisać dodatkowe informacje np. tytuł pracy dyplomowej, ważny obszar edukacji z punktu widzenia oferty pracy czy osiągnięcia w nauce.  

Informację dotyczącą wykształcenia średniego wpisz najlepiej tylko wtedy, gdy jesteś na początku studiów i gdy np. profil klasy może być atutem z punktu widzenia ofertowanej pracy/stażu.   

Szkolenia i Certyfikaty:  

Wpisz szkolenia istotne z punktu widzenia oferty pracy. Jeśli chcesz pokazać proaktywność, możesz dopisać 1-2 szkolenia z innej branży, jednak nie mogą one stanowić głównej informacji w tej sekcji.     

Doświadczenie:  

Dodaj informacje dotyczące okresu i miejsca zatrudnienia oraz zakresu obowiązków. Treści dopasuj do wymagań stanowiska, na które aplikujesz. Jeśli masz niewielkie doświadczenie zawodowe, wykorzystaj tę sekcję do wpisania informacji np. o praktykach czy działalności studenckiej.  

Praktyki:  

Szczególnie jeśli dopiero rozpoczynasz karierę zawodową, podziel się miejscem i zakresem odbytych praktyk, które są powiązane z oferowanym stanowiskiem. Jeśli zakres zadań podczas różnych praktyk pokrywa się, zbierz to w jeden wspólny punkt, wypisując wszystkie miejsca, w których je odbywałeś.  

Umiejętności:  

Wpisz umiejętności i kwalifikacje istotne z punktu widzenia danej oferty i branży. Liczy się zarówno Twoja wiedza, umiejętności praktyczne, jak i predyspozycje osobowościowe.  

Aktywność dodatkowa:  

Tutaj możesz wpisać informacje, które nie zostały podane w poprzednich sekcjach, a mogą Cię wyróżnić w oczach pracodawcy np. działalność studencka, wolontariat czy udział w projektach. 

Osiągnięcia:   

Twoje osiągniecia mogą dotyczyć różnych obszarów np. działalności studenckiej, pełnionych funkcji, wyników w nauce, dodatkowych projektów, uzyskanych nagród, grantów czy stypendiów. 

Publikacje:  

Dodając do CV informację o publikacjach, pamiętaj by zawsze wymieniać współautorów, źródło (np. tytuł czasopisma lub książki), numer i rok wydania oraz tytuł artykułu. 

Języki:  

Wpisz informację o poziomie znajomości języków wg skali CEFR . 

Zainteresowania:  

Możesz pominąć tę sekcję lub krótko wypisać obszary zainteresowań. Dlaczego warto? Twoje zainteresowania mogą Cię dodatkowo wyróżnić i sprawić, że Twoje CV zapadnie w głowę rekrutrowi.  

Informacje dodatkowe:  

Możesz to miejsce wykorzystać do podzielenia się innymi informacjami, ważnymi dla pracodawcy.  

Centrum Dydaktyczne

ul. Księcia Trojdena 2a, pokój 214 i 215
tel.: (22) 57 20 909
e-mail: kariera@wum.edu.pl

© 2023 Warszawski Uniwersytet Medyczny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Menu dostępności:

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia

Menu dostępności:
Kontrast
Zwiększ rozmiar tekstu
Zwiększ odstęp liter
Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków
Powiększ kursor
Podświetlanie linków
Zatrzymywanie animacji
Resetuj ustawienia