Firma nie ma jeszcze żadnych aktywnych ogłoszeń
Informacje o firmie
- NIP 113-23-93-221
- Obszar działalności ośrodek naukowo-badawczy, szpital
- Adres firmy Szaserów 128, 04-141 Warszawa
- Kim jesteśmy? WIM pełni istotną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa. Tutaj leczy się zdecydowana większość żołnierzy rannych i poszkodowanych w czasie służby w kraju oraz w Polskich Kontyngentach Wojskowych. W WIM funkcjonuje największe w kraju Centrum Urazowe. Ze względu na swoją specyfikę szpital posiada liczne dokumenty potwierdzające najwyższą jakość świadczonych usług, m.in. akredytację Ministerstwa Zdrowia, certyfikaty Systemu Zarządzania Jakością według PN-EN ISO 9001 czy AQAP 2110. Szpital rozpoczął działalność w 1964 r., jako WIM działa od 2002 r. Ostatnie 10 lat to okres wyjątkowo intensywnego rozwoju Instytutu, to czas, w którym aktywa szpitala, potocznie mówiąc stan posiadania, zostały powiększone o blisko 50 proc., do prawie 800 mln zł. Dzięki temu z każdym rokiem poprawiamy warunki pracy i leczenia. Podpisane w ostatnim czasie wieloletnie umowy inwestycyjne pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość, budują perspektywę rozwoju placówki na najbliższe 15-20 lat. Dzięki inwestycjom WIM jest dziś najzasobniejszym w sprzęt i wszelkiego rodzaju infrastrukturę szpitalem w Polsce.
- Kogo zatrudniamy? Pracownikom oferujemy możliwość drogi kariery w dwóch kierunkach: medycznym oraz naukowym. Oferta Centrum Kształcenia Podyplomowego, udział w konferencjach, spotkaniach naukowych, umożliwiają systematyczny rozwój zawodowy. Jako Instytut badawczy mamy uprawnienia do nadawania stopni i tytułów naukowych. Stale rozwijamy nasze zdolności do prowadzenia badań naukowych, w tym z zastosowaniem najnowszych technik informatycznych, metod agregacji i analizy danych. Współczesny rynek pracy charakteryzuje się dużą mobilnością pracowniczą, a co z tym się wiąże – systematyczną budową zawodowego portfolio. Tak więc doświadczenie zdobyte na Szaserów będzie procentować. Warto pomyśleć o tym planując swoją drogę zawodowej kariery. W WIM tworzymy atrakcyjne warunki socjalne i przyjazną atmosferę pracy, zachęcającą do związania się ze „szpitalem na Szaserów” na długie lata.
- Dlaczego warto z nami pracować? W WIM dbamy o naszych pracowników. Wysoko wykwalifikowane zespoły lekarsko-pielęgniarskie zapewniają kompleksowość i wysoką jakość opieki nad chorymi. Jako jeden z najnowocześniejszych i największych szpitali w Polsce oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia. Posiadane w strukturze Centrum Kształcenia Podyplomowego WIM umożliwia podnoszenie kwalifikacji na miejscu, bez dodatkowych kosztów po stronie pracownika. Nasze Centrum to coś więcej niż teoretyczne zajęcia w salach wykładowych. To możliwość uczestnictwa w dynamicznych szkoleniach, wiernie odwzorowujących najtrudniejsze przypadki prosto z sal operacyjnych. Szpital nie może dobrze funkcjonować bez doskonale przygotowanego personelu średniego szczebla. Taka myśl przyświecała nam, gdy przed kilku laty przygotowaliśmy innowacyjną ścieżkę podwyższania kwalifikacji np. każda pielęgniarka może skorzystać z szybkiej ścieżki rozwoju zawodowego. Uważamy, że również pod tym względem jesteśmy jednym z najbardziej innowacyjnych szpitali! Zatrudniając się w WIM pielęgniarka od razu może rozpocząć kursy specjalistyczne, nawet nie posiadając żadnego stażu pracy. Po pół roku zatrudnienia może przystąpić do kursu kwalifikacyjnego, a po dwóch latach - do specjalizacji. Dzięki temu, w cztery-pięć lat po ukończeniu studiów ambitna pielęgniarka może zdobyć wysoką pozycję zawodową. W WIM pokrywamy całość opłat za kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne. Dzięki temu podnoszenie własnej „wartości rynkowej” dokonuje się na koszt pracodawcy! Wyjątkiem są tylko niektóre specjalizacje.
O nas
Dziś Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy to jedna z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Jest centralnym ośrodkiem klinicznym, dydaktycznym, konsultacyjnym i naukowo-badawczym wojskowej służby zdrowia. Posiada akredytację ministra zdrowia oraz systemy zarządzania jakością w zakresie normy ISO (iso) i AQAP (akłap).
27 listopada 2002 roku rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej utworzono jednostkę badawczo-rozwojową Wojskowy Instytut Medyczny. WIM stał się publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Oprócz leczenia, jego głównym obszarem działalności jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w zakresie nauk medycznych, zuwzględnieniem potrzeb Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Naukowcy z WIM dążą do znalezienia rozwiązań problemów priorytetowych dla rozwoju nauki i gospodarki. Do strategicznych kierunków badań WIM w zakresie zagrożeń zdrowotnych należą: choroby cywilizacyjne, nowe leki i materiały medyczne oraz medycyna regeneracyjna. Ważnym obszarem działalności są prace rozwojowe związane z przetrwaniem na polu walki w ramach kierunku bezpieczeństwo i obronność państwa.
Minione 20-lecie w WIM charakteryzował intensywny rozwój technologiczny, w tym telemedycyny oraz robotyki. Centrum Chirurgii Robotycznej WIM jako jedyny ośrodek w kraju wyposażone jest w dwa najnowszej generacji roboty operacyjne da Vinci Xi. Umożliwiają one przeprowadzanie skomplikowanych procedur operacyjnych przy użyciu minimalnie inwazyjnych technik w aż siedmiu dziedzinach chirurgii.
WIM dysponuje również własnym zapleczem laboratoryjnym, prowadzącym badania w obszarze nauk podstawowych. Laboratorium Onkologii Molekularnej i Terapii Innowacyjnych bada mechanizmy chorób cywilizacyjnych, takich jak: nowotwory, choroby serca czy cukrzyca, a także realizuje prace, których celem jest opracowanie innowacyjnych metod leczenia.
Instytut jest też jednym z liderów wykorzystania telemedycyny, m.in. w kardiologii. Wdrożył platformę Amulet – nowy model teleopieki nad chorymi z niewydolnością serca, pozwalający na redukcję hospitalizacji o 38%.
Ogromny postęp nastąpił też w cyfryzacji. Na początku działalności Instytut korzystał z jednego, a potem z kilku serwerów. Dziś w WIM funkcjonuje ponad 300 serwerów, a zasoby liczone w petabajtach danych utrzymywane są w ciągłej pracy 24 godziny na dobę.
Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, która liczy 68 łóżek, dzięki inwazyjnym metodom leczenia choroby wieńcowej, wad strukturalnych serca oraz zaawansowanym metodom elektroterapii, plasuje się w czołówce polskiej kardiologii, co potwierdza przyznanie jej III – najwyższego stopnia referencyjności ośrodków kardiologicznych lecznictwa zamkniętego. Rocznie leczy się w niej około 5000 pacjentów, wykonuje się ponad 2,5 tysiąca procedur wieńcowych, 200 zabiegów strukturalnych, blisko 300 ablacji oraz 400 wszczepień urządzeń do elektroterapii. Ponad 200 pacjentów uczestniczy w rehabilitacji kardiologicznej, w tym 66% korzysta z telerehabilitacji.
Klinika intensywnie rozwija program leczenia wad strukturalnych serca. Zespół kardiochirurgów i kardiologów inwazyjnych wykonał w tym czasie ponad 400 zabiegów TAVI. WIM jest liderem pod względem liczby zabiegów zamknięć ASD, PFO oraz LAAC.
W skład kliniki Chorób Wewnętrznych i Hematologii wchodzą: Ośrodek Przeszczepiania Szpiku, Oddział Dzienny Hematologii, Pracownia Hematologii i Cytometrii Przepływowej.
W 2022 r. w Ośrodku Przeszczepiania Szpiku WIM dokonano 57 transplantacji. Kwalifikujemy chorych, pobieramy szpik kostny i wykonujemy przeszczepienia autologicznych i allogenicznych krwiotwórczych komórek macierzystych. Z kolei w Pracowni Hematologii i Cytometrii Przepływowej, w której w 2022 r. badano ponad 2200 pacjentów, prowadzimy wysokospecjalistyczne badania diagnostyczne z zakresu onkohematologii i immunologii.
Nowoczesne leczenie onkologiczne jest jednym z priorytetów WIM. Wszystkim pacjentom umożliwiamy przerowadzenie kompletnego programu leczenia onkologicznego zgodnie ze światowymi trendami, głównie w trybie ambulatoryjnym. Oddział Dzienny dysponuje 32 nowoczesnymi fotelami do chemioterapii, a dzięki infuzoromwielogodzinne wlewy chemioterapii nie wymagają hospitalizacji. Klinika współpracuje z Zakładem Radioterapii w procedurach wymagających leczenia skojarzonego, prowadzi badania kliniczne z nowymi lekami. W klinice Onkologii funkcjonuje Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi Breast Unit – pierwszy na Mazowszu, drugi w Polsce ośrodek z certyfikatem Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego.
W Klinice Traumatologii i Ortopedii stosujemy metody diagnostyki i leczenia, oparte na najnowszych osiągnięciach medycyny. Przeprowadzamy ponad 2,5 tys. wysokospecjalistycznych operacji rocznie, w tym 750 endoprotezoplastyk stawu kolanowego i biodrowego. Stosujemy innowacyjne systemy stabilizacji złamań kończyn, miednicy, kręgosłupa. Mamy nowocześnie wyposażone sale operacyjne oraz zapleczee rehabilitacyjne. Zaopatrujemy też urazy wojenne, rany postrzałowe.
Rozbudowana Klinika Neurochirurgii jest największą tego typu placówką na Mazowszu, dysponującą 43 łóżkami. Autonomiczny blok operacyjny umożliwia wykonywanie dużych operacji neurochirurgicznych, a sale operacyjne wyposażone są w nowoczesne mikroskopy i zestaw do neuronawigacji. Specjalnością Kliniki jest m.in. leczenie guzów przysadki mózgowej. W ciągu ostatnich 20 lat wykonano ponad 5000 tego typu operacji, co zapewniło Klinice status lidera w Polsce.
Klinikę Okulistyki wyróżniają doskonałe zaplecze kadrowe i wyposażenie oraz ugruntowana pozycja naukowa na arenie krajowej i międzynarodowej. Rocznie hospitalizujemy ok. 7 tysięcy pacjentów, a opieką ambulatoryjną obejmujemy aż 34 tysiące. Na arenie międzynarodowej Klinika znana jest głównie z innowacyjności w operacyjnym leczeniu jaskry. Prowadzi też nowoczesne endoskopowe leczenie niedrożności dróg łzowych, specjalizuje się w leczeniu urazów gałki ocznej, operacjach zeza, zaopatruje chirurgicznie pacjentów z niewydolnymi rogówkami. Operacje są przeprowadzane z użyciem nowoczesnego systemu 3D, gdzie chirurg obserwuje obszar operacyjny nie w mikroskopie, a na dużym ekranie.
Kliniczny Oddział Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej prowadzi kompleksowe leczenie pacjentów z wadami gnatycznymi. Dzięki unikalnej w skali kraju pracowni 3D bezpiecznie i precyzyjnie przeprowadza zabiegi ortognatyczne, traumatologii i onkologii w zakresie całego obszaru czaszkowo-szczękowo-twarzowego, w tym: rozległe zabiegi onkologiczne z rekonstrukcjami mikronaczyniowymi czy operacje obejmujące swym zasięgiem podstawę czaszki.
Szpital WIM w Legionowie
21 stycznia 2022 r. rozpoczął działalność szpital w Legionowie, który jest filią Wojskowego Instytutu Medycznego. Nowy podmiot leczniczy na mapie Mazowsza może hospitalizować równocześnie 70 chorych w kluczowych dla mieszkańców regionu specjalnościach: chorobach wewnętrznych, kardiologii, chirurgii, ginekologii, okulistyce i intensywnej terapii. Dysponuje rozwiniętą bazą łóżek intensywnego nadzoru, które stanowią 30% ogólnej liczby przewidzianych do hospitalizacji miejsc.
Od sierpnia 2021 r. działa Centrum Leczenia Weterana działań poza granicami państwa, do którego prowadzenia Minister Obrony Narodowej wyznaczył WIM. Centrum usprawnia dostęp weteranów do kompleksowej i skoordynowanej opieki medycznej. W 2022 r. z jego pomocy skorzystało 150 osób.
Centrum Wsparcia Badań Klinicznych to jednostka WIM obsługująca komercyjne i niekomercyjne badania kliniczne. Doświadczenie wysokiej klasy specjalistów i rozbudowana infrastruktura umożliwia prowadzenie badań w wielu obszarach klinicznych. Obecnie prowadzi 58 komercyjnych badań klinicznych w obszarach: onkologii, gastrologii, hematologii, neurologii, okulistyki, dermatologii, alergologii, reumatologii, kardiologii, chirurgii naczyniowej, pediatrii, radiologii interwencyjnej, otolaryngologii, medycyny nuklearnej.
Centrum Kształcenia Podyplomowego z Pracownią Symulacji Medycznej to jedno z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Polsce do podyplomowego kształcenia cywilnego i wojskowego personelu medycznego. W 2022 roku Centrum przeszkoliło prawie 5500 osób, a Wydział Kształcenia Podyplomowego Lekarzy dysponował 650 miejscami specjalizacyjnymi w 48 dziedzinach medycyny – to największa liczba miejsc spośród wszystkich jednostek doskonalenia i kształcenia kadr wojskowej służby zdrowia. Funkcjonująca w ramach Centrum Pracownia Symulacji Medycznej umożliwia prowadzenie szeregu szkoleń, przygotowujących personel Sił Zbrojnych do udzielania pomocy medycznej na polu walki.
19 października 2022 r. – 20 lat po powołaniu WIM – Instytut otrzymał status Państwowego Instytutu Badawczego. Zwiększa to znacząco możliwości realizacji zadań szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa państwa oraz otwiera nowy rozdział w rozwoju działalności Wojskowego Instytutu Medycznego.