Dbasz o swój rozwój intelektualny? Cenisz sobie kontakt z ludźmi reprezentującymi najróżniejsze dziedziny i dyscypliny nauki? Chcesz stale poszerzać swoje horyzonty myślowe, prowadzić zaawansowane badania i popularyzować naukę? Może chcesz poznać osoby, które pomogą Ci rozwinąć karierę naukową i zdobywać granty?

Lub chcesz wyjeżdżać na obozy naukowe, czy wziąć udział w tutorialu naukowym? Jeśli tak: Collegium Invisibile to miejsce dla Ciebie!
4 grudnia zostaje otwarty nabór w ramach rekrutacji do Collegium Invisibile na rok 2023/2024. Pierwszy etap rekrutacji potrwa do 25 lutego 2024.
DLA KOGO?
Do wzięcia udziału w naborze zapraszone są osoby studiujące/doktoryzujące się na polskich uczelniach; studentów(-ki) z Polski studiujących w ośrodkach zagranicznych lub szczególnie zainteresowanych Polską badaczy(-ki) zagranicznych.
W chwili składania aplikacji ubiegający się o przyjęcie muszą być studentami(-kami) lub doktorantami(-kami):

II lub III roku studiów licencjackich bądź inżynierskich,

I, II lub III roku studiów magisterskich,

II, III, IV, V lub VI roku studiów magisterskich jednolitych wszystkich kierunków.

lub są absolwentami studiów licencjackich, którzy uzyskali dyplom ich ukończenia w ciągu trzech lat kalendarzowych poprzedzających termin składania aplikacji i są afiliowani przy uczelni wyższej, np. są doktorantami I roku.
CZYM JEST COLLEGIUM INVISIBILE?
Collegium Invisibile jest Stowarzyszeniem działającym na rzecz wspierania rozwoju intelektualnego i społecznego wyróżniających się polskich studentów(-ek) i doktorantów(-ek). Wierzymy w wartość samodzielnego rozwijania pasji badawczej oraz kluczową rolę bezpośredniej współpracy i dialogu w procesie kształcenia. Dążymy do upodmiotowienia młodych uczonych i inspirujemy do przyjmowania w swych działaniach postawy społecznej odpowiedzialności.
Każdego roku organizujemy programy edukacyjne i naukowe oparte o nowoczesne formy nauczania: indywidualne programy tutorialne z badaczami(-kami) z całego świata, obozy naukowe, szkoły letnie, spotkania networkingowe, czy serie spotkań naukowych takich, jak Niewidzialne Kolokwia, czy Warsztat Młodego Naukowca.
Więcej informacji o tym co zyskasz dołączając do Stowarzyszenia znajdziesz na stronie internetowej:
https://www.ci.edu.pl/idea-collegium/
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Proces aplikacyjny składa się z dwóch etapów.

W ramach pierwszego etapu ocenie podlegają nadesłane formularz oraz praca pisemna o charakterze naukowym (o objętości 3000-7000 słów, nie wliczając bibliografii; po polsku lub angielsku, ew. w innym języku po konsultacji ze Stowarzyszeniem). Pracą pisemną może być np. Twój wcześniejszy esej napisany w ramach studiów/doktoratu, fragment pracy licencjackiej/magisterskiej lub opublikowany artykuł naukowy.

Przesłane dokumenty stanowią podstawę do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej w etapie drugim.
MASZ PYTANIA?